DABAS SPĒKS

Mācīsimies izmantot to, ko daba mums sniegusi

Baltais āboliņš (Trifolium repens)

Līdzīgi, kā sarkanais āboliņš, arī balto var ievākt visu vasaru un tam ievāc baltās galviņas, kuras vēl nav pārziedējušas un nobrūnējušas. Baltā āboliņa ziedi satur flavonoīdus, gļotvielas, ēterisko eļļu, askorbīnskābi.

Ziedu uzlējumu gatavo, 1 ēdamkaroti drogu aplejot ar 1 glāzi verdoša ūdens, tam ļauj stundu ievilkties, tad nokāš un lieto pa ¼ glāzei 3-4 reizes dienā kā maigu atkrēpošanas līdzekli klepus, bronhīta, urīnpūšļa un priekšdziedzera iekaisuma, ginekoloģisku slimību un tuberkolozes ārstēšanai, kā arī sviedrējošu līdzekli saaukstēšanās gadījumā (tad uzlējumu dzer karstu).

Ārīgi baltā āboliņa drogu uzlējumu izmanto apmazgājumiem un peldēm strutojošu, grūti dzīstošu brūču un ādas iekaisumu ārstēšanai. Baltā āboliņa ziedu kompreses izmanto arī tautas kosmētikā – tās padara ādu gludu un samtainu. Ar āboliņa ziedu tēju skalo iekaisušas acis. Reimatisma un podagras gadījumā efektīgāk ir lietot balto āboliņu. Palīdz maziem bērniem kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumu gadījumā, īpaši vēdergraižu gadījumā vasaras periodā. Antibakteriālo īpašību dēļ izmanto mutes dobuma skalošanai.

Baltā āboliņa ziedi ir vieni no „sieviešu zālītēm” – noder dzimumorgānu iekaisumu un nevēlamu izdalījumu gadījumā.

Balto āboliņu tēja lieliski noderēs klepus un augstas temperatūras gadījumā. To var lieliski pievienot arī tīrai zaļajai tējai, aromātam. Un krūze baltā āboliņa tējas, izdzerot to mierīgi klusumā, palīdzēs pret galvas sāpēm, migrēnu. Balto āboliņu tēju var pievienot arī zāļu vannai, jo tam piemīt nomierinošas un pretiekaisuma īpašības.

Single Post Navigation

2 thoughts on “Baltais āboliņš (Trifolium repens)

  1. un kas ir āboliņa lapu veids?

Atstāj atbildi

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 492 other followers

%d bloggers like this: